Alvey: Podnik v neustálém pohybu

Skupina Alvey má kořeny ve Francii, Belgii, České republice a - úplně původně - v USA. V různých formách tak existuje již přes 50 let.

Aktuální vývoj událostí

V roce 2018 došlo k akvizici Alvey společností SCOTT. Jelikož ovšem nemáme stroj času, je to, co se stalo v minulosti, do značné míry nepodstatné. Záleží na tom, kým jsme dnes, a kým chceme být zítra. Opravdu jsme nespali, což mohou ilustrovat následující fakta:

 • V roce 2018 došlo k akvizici skupiny Alvey novozélandským koncernem Scott Technology Ltd (www.scottautomation.com).
 • V roce 2013 jsme se přestěhovali do zbrusu nových moderních prostor v České republice, v Podivině;
 • V roce 2014 jsme se přestěhovali do nových kanceláří v Marseille;
 • … a začali jsme podnikat ve Velké Británii;
 • … a získali jsme ISO 9001, 14001 a 18001 v České republice;
 • … a získali jsme certifikát VCA v Belgii;
 • V roce 2015 jsme se přestěhovali do zbrusu nových prostor v Belgii;
 • … a stali se partnery programu Microsoft Silver Solutions.
 • Za posledních 12 měsíců jsme získali 15 nových vysoce talentovaných a motivovaných zaměstnanců.

Profilové video společnosti

Sledujte naše novinky na sociálních sítích

Zůstaňte s námi v kontaktu. Sledujte nejnovější zprávy a případové studie na našich sociálních sítích.

APM: Alvey Production Management (Řízení výroby Alvey)

Alvey Production Management booklet

Nicméně toto jsou pouhé milníky, nikoliv úspěchy. Podle nás není žádný úspěch nikdy konečný. Svět je v neustálém pohybu, stejně jako my. V roce 2014 jsme spustili vlastní program Řízení výroby Alvey "APM", který si klade jeden jediný cíl: neustálé zlepšování. Proč?

Kvalita byla vždy naší prioritou číslo jedna. První a nejdůležitější součástí kvality jsou samozřejmě bezpečnost a spokojenost zaměstnanců, zákazníků a partnerů. Samotná kvalita však nestačí.

Jediným pohledem na naše reference zjistíte, že naši zákazníci jsou ve svých oborech špičkovými hráči. Všichni z nich jsou pod obrovským a neustálým tlakem na zlepšování. Od zlepšování kvality, balení, nákladů a zisku pro akcionáře, až po snižování energetické náročnosti – to jsou jen některé příklady z mnoha. Z toho přirozeně vyplývá, že udržet se v oboru mohou pouze dodavatelé, kteří se snaží neustále zlepšovat. A my v Alvey MÁME v úmyslu v oboru určitě zůstat.

Alvey Production Management training

Program APM je formální program, využívající mimo jiné poučení ze Štíhlé výroby autorů Deminga a Goldratta. Přizpůsobili jsme tyto zásady pro naše podnikání, jehož podstatnou součástí je projektový management. Základem programu APM je neustálé zlepšování, důraz na vynikající lidi, školení, certifikace a zaměření na výkon - to vše v protikladu k zaměření na náklady nebo projektové marže vyjádřené v procentech. Program APM obsahuje formální certifikační program pro všechny manažery, v kombinaci s úvodním školením pro každého jednotlivého zaměstnance. 80% našich zaměstnanců již tímto školením prošlo. Není třeba dodávat, že toto školení bude průběžně pokračovat.

Nové produkty a služby

Alvey Manex showroom in PodivínTo je všechno pěkné, ale co naše produkty a služby? I na této frontě jdeme kupředu. Musíme si ale uvědomit, že nové produkty, které uvádíme na trh, bývají obvykle kriticky důležité pro zákazníka a musí přitom nepřetržitě běžet 24 hodin denně po celý rok. Proto je nezbytné provádět důkladné zatěžkávací zkoušky všech nových řešení ještě před jejich uvedením na trh. V důsledku toho probíhá vývoj nových produktů nutně obezřetnějším tempem, než mnohé z našich dalších vývojových projektů. Přesto jsme zavedli řadu zajímavých řešení a pracujeme na mnoha dalších. Z nově vyvinutých produktů jmenujme například uchopovací hlavy pro naše robotické paletizátory, ucelenou řadu paletových dopravníků nebo kontinuální destičkový divider. Přidali jsme i nové funkce do programu Maestro+.

Spolupráce s univerzitami

Společnost Alvey má úzké vazby s Vysokým Učením Technickým v Brně s Hogeschool v Gentu v Belgii a se školami EPITAEPITECHEPSI ve Francii. Na čem společně pracujeme? Primárně nikoliv na produktech, ale na rozvoji talentů. Společnost Alvey poskytuje studentské stáže a programy šité na míru pro studenty, kteří potřebují nebo chtějí spojit studium s prací. Ve společnosti Alvey působí v tuto chvíli v různých programech 7 studentů. Kromě toho pořádají manažeři společnosti Alvey příležitostné přednášky na různá témata.

Certifikace

Kontakt

 • Ústředna +420 519 430 272
  Obchod +420 725 387 729
  Servis +420 519 430 068