AKVIZICE ALVEY GROUP SPOLEČNOSTÍ SCOTT

21-02-2018

TISKOVÁ ZPRÁVA 

Deerlijk, 21. února 2018

 

Vážené dámy a pánové,

akcionáři a vedení společnosti Alvey Group s potěšením oznamují, že se v zásadě dohodli na prodeji svých obchodních aktiv a duševního vlastnictví společnosti Scott Technology Ltd (SCOTT) z Nového Zélandu. Prodej by měl být dokončen do 4. dubna 2018.

Tato akvizice znamená unikátní strategickou příležitost s velkým potenciálem pro obě společnosti. Alvey je se svými odbornými znalostmi a zkušenostmi ze zakázkových projektů v oblasti průmyslové automatizace velmi podobná společnosti SCOTT, přičemž se produkty a trhy obou firem vhodně doplňují.

Podrobnější informace najdete v přiloženém oznámení společnosti SCOTT

O společnosti Alvey

Alvey je specialistou na paletizační a dopravníkové systémy, automatizaci skladů a s tím související průmyslové služby. Řešení Alvey pomáhají zajistit optimální interní logistické toky a zahrnují hardware i software. Skupina v současnosti zaměstnává 250 osob v belgické centrále a pobočkách ve Francii, České republice a Velké Británii.

O společnosti Scott

SCOTT se globálně specializuje na návrh a výrobu automatizovaných výrobních  systémů, robotiku a zpracovatelské technologie. Je významným expertem na automatizační a robotická řešení, která výrobcům a zpracovatelům umožňují zvýšení produktivity, spolehlivosti, výkonu a bezpečnosti.

Společnost SCOTT je kótována na novozélandské burze cenných papírů, má silnou více než 100 let dlouhou historii a velmi solidní finanční základnu. Roční obrat firmy SCOTT přesahuje 80 milionů EUR. Se svými 420 zaměstnanci a výrobními závody na Novém Zélandu, v Austrálii, USA, Německu a Číně je SCOTT společností s celosvětovou působností, která dodává zařízení zákazníkům ve více než 75 zemích.

SCOTT je z 50.45% vlastněn JBS - druhou největší potravinářskou společností na světě,  která má globálně přes 235,000+ zaměstnanců.

O budoucnosti

Je zřejmé, že příslušnost ke skupině SCOTT přinese pro Alvey, její zaměstnance a akcionáře velmi zajímavé možnosti pro další rozšiřování působnosti a rychlý růst.

S pozdravem

Maarten van Leeuwen
Group Managing Director
+ 32 478 33 92 33

 

Více informací o společnostech SCOTT a Alvey Group najdete na internetových stránkách www.scottautomation.com a www.alvey.eu.

Certifikace

Kontakt