Belgie, Oudenaarde

Town hall OudenaardeOudenaarde je klidné historické město rozložené na úpatí Vlámských Arden, vzdálené asi 10 kilometrů od nejbližší dálnice. Dlouhodobě v něm sídlí také centrála Alvey Group. Rozmanitá historie města je vidět na každém kroku především díky architektuře, která nezapře bohaté průmyslové dědictví. Autentická atmosféra uliček a trhů nabízí návštěvníkovi příjemnou idylu. Zastávku v Oudenaarde doporučujeme jako oddech od větších měst, jako jsou např. nedaleký Gent (25 km daleko) nebo Brugy (65 km), nebo jako základnu pro prozkoumávání oblasti Flander.

Město samotné rozděluje na dvě poloviny řeka Schelde, která slouží také pro lodní dopravu. Hlavní architektonický klenot - pozdně gotická radnice s majestátním průčelím, dominuje hlavnímu náměstí. 
Radnice, ve které je v současnosti uložena sbírka slavných “oudenaardských gobelínů”, byla postavena mezi roky 1525 a 1536 bruselským architektem Hendrikem Van Pedem. Nahradila původní římský konšelský dům, který byl předtím zničen. Do současné podoby byla budova plně zrestaurována během 19. a 20. století, kdy se také stala součástí dědictví UNESCO. V zadní části radnice se nachází MOU (Muzeum Oudenaarde a Vlámských Arden), kde se můžete dozvědět mnoho zajímavého o historii tohoto regionu.

Na náměstí najdete mnoho obchůdků a kaváren, každý čtvrtek se zde navíc odehrává rušný trh. Pro milovníky cyklistiky je zde na rohu náměstí Muzeum Tour Of Flanders, nabízející multimediální expozice o této každoroční sportovní události, která vrcholí právě v Oudenaarde a přitahuje davy cyklistických nadšenců i diváků. A jaký lepší tip dát návštěvníkovi města na závěr, než doporučit jedinečnou nabídku hnědých a ovocných piv a večeři v některé z místních vyhlášených restaurací. 

Odkazy: Oficiální web města Oudenaarde  , Web Muzea Oudenaarde a Vlámských Arden 

Certifikace

Kontakt