Česká republika, Bořetice

Folklore feast in BořeticeFirma Alvey Manex je již od svého založení nedílně spjata s jihomoravskou obcí Bořetice, kde se nachází její sídlo. Rozhodli jsme se Vám proto představit tuto v mnoha směrech výjimečnou obec blíže. At už sem totiž pojedete pracovně nebo soukromě jako turisté, vždy tu na vás bude čekat mnoho zajímavého.

Bořetice jsou malebná vesnice s 1300 obyvatel, která je známa zejména díky vinařství, udržování lidových tradic a pohostinnosti místních lidí. Ze všech stran je lemována kopci s vinicemi, kterých je zde vysázeno na 168 hektarů. Na severním okraji obce přímo pod vinohrady se nachází lokalita zvaná Kraví hora s více než 250 sklípky. Stejné jméno nese i samostatná recesistická republika, která zde byla v roce 2000 založena a která se stará o propagaci zdejších vín a celé obce vůbec. Bořetice žijí bohatým kulturním a společenským životem, pořádají se tu tradiční hody (první neděle v srpnu), plesy, výstavy vín a řada dalších akcí. Není náhodou, že v roce 2005 zvítězila obec v celonárodní soutěži Vesnice roku.

Pro turisty je v Bořeticích připravena široká nabídka stravovacích a ubytovacích zařízení od rodinných penzionů až po větší hotely. Velký důraz se v poslední době klade na rozvoj cykloturistiky. Zdejší krajina totiž přímo vybízí k poznávání spojenému s ochutnávkou dobrého vína. Místní vinaři jsou připraveni pozvat vás na malou ochutnávku, stejně tak jsou ale schopni zajistit kompletní firemní akci pro desítky osob ve stylovém prostředí.

Chateau in LedniceV blízkém okolí Bořetic se nachází řada kulturních a přírodních památek. Turisticky nejnavštěvovanějším je bezpochyby Lednicko-valtický areál (památka UNESCO, 20 km vzdálená). V samotné Lednici můžete obdivovat pohádkový zámek, tropický skleník, rozsáhlý přírodní park s rybníky a Minaretem nebo romantickou umělou zříceninu Janův hrad. Valtice a jejich okolí pak nadchnou svým zámkem a řadou romantických chrámů. Dalším cílem výletu může být historické město Mikulov a kousek od něj ležící Pálavské vrchy, která potěší všechny milovníky přírody.

Bořetice a jejich okolí jsou ideálním turistickým cílem, kam se vyplatí podívat v kteroukoli roční dobu. Nezbývá než dodat, že Vás v našem kraji vždycky rádi uvítáme.

Chcete-li se dozvědět více, doporučujeme navštívit následující internetové stránky:

www.republikakravihora.cz 
www.zamek-lednice.info 

Hotely & Restaurace

V Bořeticích doporučujeme hotel Kraví Hora. Pokud si zde po večeři uděláte procházku, uslyšíte klid a mír, který je pro starší generaci považovaný za ztracený a ti mladší ho nikdy nezažili. Chcete-li stejný klid zažít v trochu větším městě, zůstaňte v Mikulově. Město je jen 20 minut jízdy autem. Je to krásné městečko s nádherným zámkem, kde se můžete projít a později povečeřet v restauraci Aquarium. V Mikulově se můžete ubytovat v hotelu Galant, kde mají prostorné pokoje s balkonem, nebo můžete zůstat v malém, ale přesto útulném hotelu Templ. Hotel se nachází ve staré židovské čtvrti. Jídlo je zde také vynikající a některé pokoje mají přístup do zadní zahrady.

www.kravihora.cz
www.aquariumrelax.cz
www.galant.cz
www.templ.cz

Certifikace

Kontakt