End-of-line paletizační projekt s paletizátorem 4.0 a dvojitým vstupem

End-of-line paletizační systém určený pro předního evropského výrobce potravin. Zařízení bylo navrženo s ohledem na požadavky paletizace několika různých typů produktů, jako jsou kartony, treje nebo skupinová balení ve fólii. Maximální výkon dosahuje až 130 kusů za minutu.

Video

Project layout

Specifikace

Produkt

Treje s lahvičkami, skupinová balení ve fólii

Rozměry

Různé velikosti

Výkon

Až 130 balení za minutu

Palety

EURO palety 1200 x 800 mm, průmyslové palety 1200 x 1000 mm
  • Popis projektu

Společnost Scott nedávno dodala inovativní paletizační systém pro předního evropského výrobce potravin. Zákazník si zvolil toto řešení, aby ve svém výrobním závodě zvýšil výstupní kapacitu, snížil podíl manuální práce a zlepšil kvalitu stohů zboží na paletě. Dva stávající paletizátory byly nahrazeny pouze jedním strojem, což přineslo vyšší efektivitu provozu linky, nižší cenu vlastnictví a efektivnější využití prostoru.

Zařízení je navrženo pro výrobní kapacitu až 130 kusů za minutu. Produkty přijíždějí před paletizaci ve dvou paralelních dráhách po přísunových beztlakých dopravnících, které jsou velmi šetrné ke křehkým produktům. Vzhledem k nutnosti manipulovat s celou řadou různých druhů produktů a palet je systém vybaven plně automatickým nastavováním dle aktuálního programu.

Hlavní součástí systému je nejnovější servopohony řízený paletizátor 4.0 s vysokým vstupem produktů. Stroj je vybaven dotykovým ovládacím panelem, na němž může operátor provádět všechny potřebné změny nastavení. 

Zařízení pracuje se dvěma typy palet, které jsou uloženy ve stohovačích. Odtud se automaticky posílají do paletizátoru podle požadavků na formát uložení produktů. Na paletu i mezi vrstvy se pokládají proložky pomocí integrovaného vkladače, který si je odebírá z přilehlého zásobníku. Tím se chrání produkt a zlepšuje stabilita nákladu na paletě. 

Paletizátor je vybaven vysokorychlostním výtahem palet a centrovacím zařízením, které zajišťuje dokonalé zarovnání vrstev zboží vůči paletě.

Jednotlivé produkty se před vstupem do paletizace otáčejí pomocí tlumených otáčecích klapek, přesně podle přednastaveného formátu vrstvy. Poté pokračují dovnitř paletizátoru, kde se formují do řad a kompletních vrstev pomocí patentovaného přesouvače se servopohonem. Mimořádně čistý a otevřený design stroje umožňuje dokonalý přehled nad celým procesem a zajišťuje obsluze snadný přístup pro rychlé korekce či údržbu. Tím se značně zkracuje čas případných prostojů. 

Dvojitý dělený přenášecí plech zaručuje přesné a jemné uložení produktů a umožňuje vytváření vrstev s mezerami. Tomu dále napomáhá centrovací zařízení pod přenášecím plechem.

Obsluha má přehled o aktuálních složích produktu na displeji ovládacího panelu, kde jsou také k dispozici provozní data a statistiky v reálném čase. Uživatelsky přívětivé dotykové ovládání umožňuje jednoduché změny nastavení a vytváření nových složí. Zařízení lze také napojit na kontrolní výrobní systém zákazníka.

Paletizátor 4.0 byl navržen s využitím nejmodernějších technologií. Jeho čistý a praktický design přináší snadnou a pohodlnou obsluhu i údržbu, spolu s optimalizovanou spotřebou energie.

Certifikace

Kontakt