Francie, Lorient

Coast of BrittanyPloemeur je malé město s 20 000 obyvateli, ležící v jižní Bretani na pobřeží Atlantického oceánu. Jeho větším a známějším sousedem je město Lorient.

Odkaz: www.ploemeur.com 

Při cestách po lorientské oblasti máte na výběr z mnoho rozmanitých míst, která vám umožní poznat krásu a historii Bretaně.

Lorient, “město šesti přístavů”

Port of LorientLorient (An Oriant en Breton) je jedním z měst jihobretaňské oblasti Morbihan a má 57.000 obyvatel. Leží přímo u moře a je také známo jako město šesti přístavů:

  • Námořní základna
  • Marina
  • Rybářský přístav (druhý největší ve Francii)
  • Obchodní přístav
  • Tranzitní přístav
  • a od roku 2008 přibyl jako příslovečný šestý přístav Lorientu také “Plachetnicový přístav Eric Tabarly”.

Po celém přilehlém pobřeží Lorientu se nachází mnoho pláží.

Odkazy: www.lorient.fr  , www.citevoile-tabarly.com 

Mezinárodní keltský festival (Festival Interceltique de Lorient)

Festival InterceltiquePokud navštítíte oblast Bretaně v srpnu, určitě si nenechejte ujít lorientský keltský festival. Tato velkolepá oslava keltské kultury se koná každý rok v prvních dvou týdnech měsíce srpna. Skupiny nadšenců z různých keltských regionů a zemí se sjedou do Lorientu a oživí keltské tradice pomocí hudby, tance, umění, literatury, apod.

Odkaz: www.festival-interceltique.com/ 

 

Ostrov Groix

Ile de GroixOstrov Groix se nachází u pobřeží Lorientu a je dostupný lodí z přístavů v Lorientu nebo Port-Louis. Plavba trvá 45 minut. Groix je 8 km dlouhý a 3 km široký, takže je možné jej projít pěšky nebo projet na kole. Během zimy je zde hlášeno 2323 obyvatel, ale v létě se číslo zvyšuje až desetinásobně!

Groix si zachovává své kouzlo díky úzkým uličkám, tradiční architektuře místních domů a zejména divokému pobřeží, po kterém se dá díky síti stezek příjemně procházet. 

Odkaz: www.groix.fr 

Záliv Morbihan

Záliv Morbihan leží zhruba 50 km od města Ploemeur. Jedná se o 20 km široký mořský záliv, uvnitř kterého je rozeseto velké množství ostrovů a malých ostrůvků. Unikátní krása místní krajiny jej činí vyhledávanou turistickou destinací.

V blízkosti zálivu se také nabízí možnost navštěvy dalších význačných míst jako jsou Vannes, Carnac, La Trinité, Quiberon, Port Navalo, Belle-ile en mer … a mnoha dalších. Všude na vás dýchne kouzlo a pozůstatky bohaté historie Bretaně.

Odkaz: www.golfedumorbihan.fr 

Poté, co navštívíte všechna uvedená místa, nezapomeňte ochutnat některou z bretaňských specialit, jako jsou např. slavné palačinky “crêpes”, “far Breton” anebo “Kouign Amann”.

Odkaz: www.specialitesbretonnes.fr 

Certifikace

Kontakt