Společnost Volys se rozhodla zefektivnit interní logistiku drůbežích produktů pomocí řešení Scott

Společnost Volys se specializuje na výrobu hotových kuřecích a krůtích výrobků, která probíhá ve třech závodech v Belgii. Firma nedávno dokončila přemístění části svých aktivit do nového závodu, aby tak zajistila možnosti dalšího růstu. Scott pro tento provoz navrhl, vyrobil a nainstaloval kompletní systém interní dopravy přepravek a paletizace. Projekt byl realizován v úzké spolupráci se zákazníkem.

Video

  • Popis projektu

Dynamický růst závodu v Lendelede si vyžádal zřízení logistického centra v Heule v roce 2020.

Společnost Volys si vybrala Scott jako dodavatele nového dopravníkového systému na přepravky, jehož cílem bylo zefektivnění interní logistiky a minimalizace provozu vysokozdvižných vozíků v novém skladu.

Z výrobního závodu v Lendelede jsou výrobky přepravovány kamiony do nového logistického centra v Heule. Plastové přepravky s produkty jsou před přesunem do oddělení kompletace zakázek uloženy v chlazeném skladu.

Výrobky ze 3 vstupních linek směřují ke 4 etiketovacím a balicím linkám. V mezipatře byl instalován prostor pro akumulaci, aby bylo možné přesně plánovat odesílání přepravek k etiketovacím strojům.

Software Scott pro přípravu objednávek zde umožňuje obsluze vychystat všechny výrobky uvedené v objednávkách a odeslat je (v plastových přepravkách) do oblasti etiketování. Přepravky jsou zde označeny čárovými kódy, aby bylo možné sledovat seznam položek, který udává reference a množství. Před místem označováním výrobků se nacházejí 3 vstupy přepravek.

Přepravky jsou dopravovány výtahem z mezipatra k etiketovacím stanicím v přízemí, kde jsou předloženy obsluze.

Po načtení čárového kódu na přepravce obsluha vyndá všechny výrobky z beden a nalepí předtištěnou etiketu.

Prázdné přepravky se přemístí do prostoru pro paletizaci pomocí stejného výtahu jaký vede do sektoru etiketování.

V paletizační části robot naskládá oba typy prázdných přepravek na paletu. Plné palety se následně opáskují a putují k odebírací rampě, kde je vyzvedne vysokozdvižný vozík a dopraví do expediční oblasti. Odtud jsou dopraveny zpět do závodu Lendelede.

Výhody:

Nový systém výrazně snižuje množství provozu vysokozdvižných vozíků ve skladu, omezuje ruční manipulaci, snižuje TMS pro operátory a především snižuje počet chyb při označování výrobků díky zvýšené sledovatelnosti.

Certifikace

Kontakt