Přední evropský výrobce cereálií si vybral Scott pro realizaci rozsáhlého vícefázového projektu

V posledních 4 letech Scott intenzivně spolupracoval s významným francouzským výrobcem cereálních produktů privátních značek.

Fotogalerie

  • Popis projektu

Původně jsme byli osloveni, abychom v závodu na severu Francie pomohli propojit stávající výstupní systém plných palet z 12 výrobních linek s novými ovinovacími a etiketovacími stroji, akumulací plných palet a plně automatickým systémem nakládání do kamionů. Scott dodal flexibilní dopravníkový systém, který kompletně zajistil integraci nových zařízení se stávajícími. Protože jde o výrobce zboží privátních značek, bylo nutné, aby systém zvládl manipulací s celou řadou palet a složí. Probíhá zde ukládání na EURO palety, průmyslové palety a display palety typu Düsseldorf, dvojité destohování, samostatné ovinování a etiketování, a následné opětovné stohování palet - podle aktuálních požadavků koncového zákazníka. 

V další fázi byly vyřešeny potíže s výkonem stávajících robotických paletizací, se systémem příjmu prázdných palet, jejich kontrolou a stohováním. Výsledkem je zajištění přísunu stohů dokonalých palet ke každé výrobní lince. Obsluha s potěšením zaznamenala 15% zvýšení výstupní kapacity a mnohem méně manuálního stohování!  

Následovala výměna některých paletizačních robotů a instalace dvou nejmodernějších konvenčních paletizátorů řady Alvey 8000 pro dvě nové vysokorychlostní výrobní linky na kartony.

V každé fázi projektu byl nasazen také náš interní softwarový systém Maestro+, který sbíral a analyzoval výrobní data. Jeho modul Pallet factory zpracovával data logistiky palet, Warehouse Control Software (WCS) modul monitoroval veškerou výrobu a zákaznické objednávky i kontroly kvality. Tím byla zajištěna sledovatelnost během celého dodavatelského řetězce. 

U investice takového rozsahu je úzká spolupráce mezi všemi partnery naprosto nezbytná k úspěšnému zvládnutí každé etapy. Díky zkušenostem, dovednostem v oblasti projektového řízení, nasazení vlastního softwarového týmu i širokému výrobnímu portfoliu se společnost Scott ukázala jako ideální partner pro realizaci projektu pro tohoto dynamicky se rozvíjejícího výrobce potravin.

Výstupní kapacita závodu byla zvýšena na více než 90 palet za hodinu bez použití jediného vysokozdvižného vozíku a zásahu člověka. 

Jak může Scott pomoci s rozšířením výroby i ve vašem provozu?  

Rádi vám poradíme. Kontaktujte náš obchodní tým.

Certifikace

Kontakt