Stohovače prázdných palet

Stohovače (nebo také zásobníky palet) se používají ke stohování a destohování prázdných palet. Zařízení nabízíme v provedení s uchopovacími prsty nebo s vidlicemi. Dodáváme verze pro manipulaci s paletami napříč i na podél.

Popis funkce

Úkolem stohovače palet je zvednout paletu z dopravníku a přidat ji do paletového stohu. Stejně tak palety podle potřeby ze stohu uvolňuje. Takto je schopen naakumulovat stoh až 15 palet. Dodatečná kapacita se dá řešit deponováním stohů na paletový dopravník před stohovačem. 

Technický popis

Stohovač je navržen jako nezávislá jednotka, která se umisťuje nad paletový dopravník. Tento návrh minimalizuje potřebný prostor pro jeho umístění. Variabilita stohovače Scott patří k největším na trhu. Je schopen stohovat palety od velikosti 1 200 x 1 000 mm do velikosti 800 x 600 mm, čehož je dosaženo stavitelnou šíří uchopovacích ramen. Stohovač může být přenastaven na jiný typ palety automaticky.

Technické údaje

Maximální kapacita:15 palet
Rychlost vychystávání:140 palet/hod
Maximální hmotnost stohu:450 kg
Minimální výška úchopu:výška palety ve 400 mm
Maximální výška úchopu: 1.100 mm
Rychlost zdvihu:7m/min
Zdvižný mechanismus:2 pásy, 60 mm široké, hnané elektromotorem
Konstrukce rámu:Svařovaná z 6 mm silných plechů
Povrchová úprava:Žárově zinkováno
Kontrola napnutí zdvižných pásů:součástí zařízení

Přídavná zařízení – bezpečnostní plot

Stohovač palet není sám o sobě bezpečný podle norem CE a proto vyžaduje přídavné oplocení. V instalacích, kde je toto nutno instalovat nabízí Scott standardní set oplocení včetně světelných závor.

empty pallet stacker

Certifikace

Kontakt