Spolehlivost ovinovacích strojů je ve vašem provozu zcela zásadní

Spolehlivost ovinovacích strojů je ve vašem provozu zcela zásadní.

 

2014/05: O ovinovacích strojích na palety

Maarten van LeeuwenJak víte, naše společnost Alvey realizuje velké množství paletizačních projektů. Tyto projekty téměř vždy zahrnují i ovinovačky, které slouží k ovinutí plné palety kvůli stabilizaci nákladu a také z hygienických důvodů. Existuje celá řada obchodních modelů, které můžeme použít:

 • Ovinovačku můžeme koupit, dodat ji k zákazníkovi a nainstalovat;
 • Zákazník si ji může koupit sám, my si započítáme poplatek za integraci do systému;
 • Zákazník si ji koupí sám a vše ostatní také zvládne svépomocí.

Všechny uvedené varianty mají svá pro a proti. Rozhodnout, které řešení je nejlepší, není možné bez důkladného porozumnění konkrétním okolnostem.

Další otázkou samozřejmě je, JAKOU ovinovačku zvolit. To závisí na mnoha faktorech, jako jsou:

 • Výkon (kolik palet za hodinu je potřeba ovinout)
 • Zdali se má nebo nemá aplikovat horní překryv
 • Jaká míra zásahů obsluhy je pro zákazníka přijatelná – fólii je možné měnit automaticky nebo to může provádět obsluha manuálně
 • Jak důležité je mít po ovinutí palety všude hladký povrch (což znamená, že se konec fólie pěkně zastrčí dovnitř) – tato funkce je velmi důležitá, pokud palety následně putují do automatizovaného skladu
 • Rozpočet zákazníka

Rozpočet bývá velmi často problém. Ne kvůli tomu, že by byly ovinovačky drahé, ale protože je to většinou jedna z posledních položek v projektu, kterou zákazník kupuje, a v té době již bývá rozpočet napnutý kvůli překročení nákladů na výrobní zařízení, plnicí a balicí stroje – a také paletizaci!

Na trhu existuje spousta značek, a mnoho z nich je dobrých, co se technické úrovně týče. Nicméně velmi důležitým kritériem je zde také servis, a ne všechny značky jsou jej schopny poskytovat spolehlivě a kvalitně po celé Evropě.

My v Alvey jsme schopni dodat jakoukoliv značku, kterou zákazník preferuje, ale doporučujeme značku Haloila. Proč?

Především to souvisí s mírou rizika při realizaci projektu. Ačkoli SE MŮŽE zdát, že ovinovací stroj je jen běžný produkt, jedná se potenciálně o kritický bod projektu, například v případě, že není dodán včas nebo pokud nepracuje správně a nedaří se dostat rychle servisní techniky na místo. My známe tým firmy Haloila velmi dobře, víme, že dodávají včas a reagují rychle, pokud se vyskytnou problémy. Navíc Haloila garantuje tyto služby bez ohledu na to, kde se instalace nachází, a to není u všech dodavatelů pravidlem, jak už bylo zmíněno výše.

Dalším důležitým faktorem jsou celkové náklady vlastnictví. U ovinovaček je významným kritériem samozřejmě spotřeba fólie. Spotřeba fólie na jednu paletu závisí na počtu ovinutí a na tom, do jaké míry se dá fólie natáhnout (bez toho, aby se trhala). U Haloily podle nás v tomto dosahují velmi dobrých výsledků, takže ačkoliv jejich produkty nejsou levné, dlouhodobě se vyplatí právě díky vysoké spolehlivosti a nižších provozních nákladech.

Alvey Manex funguje jako zastoupení značky Haloila pro Českou republiku, takže máme také zištný důvod, proč je doporučovat.

Neříkáme, že Haloila je nejlepší. Něco takového prostě nemůžeme vědět. Jak již bylo řečeno, jsem si jistý, že existuje mnoho velmi dobrých firem, které vyrábějí skvělé ovinovačky a nabízejí výborný servis A nízké provozní náklady.

Ovinovací stroje Haloila doporučujeme proto, že je známe a věříme jim. A to vše přispívá k efektivně zvládnutým projektům s nižší mírou rizika pro nás A pro zákazníka. A my víme, že zákazník bude spokojen. V podstatě doporučujeme Haloilu proto, že je pro nás lepší pracovat s ďáblem, kterého známe…

  Maarten van Leeuwen
  Generální ředitel Alvey Group

  Chcete-li reagovat na tento článek, pošlete nám e-mail na adresu club@alvey.be.

   

  zpět

  Spolehlivost ovinovacích strojů je ve vašem provozu zcela zásadní

  Spolehlivost ovinovacích strojů je ve vašem provozu zcela zásadní.

   

  Certifikace

  Kontakt