Do you make shopping at Click & Collect shops?

Do you make shopping at Click & Collect shops?

 

2015/05: Alvey v distribuci

Maarten van Leeuwen

Distribuce – toto nenápadné slovo pokrývá širokou škálu aktivit. Distribuují se noviny, distribuci zajišťují kamiony i zaoceánské lodě - a v oblasti distribuce se pohybuje i společnost Alvey. Co tedy vlastně přesně děláme?

Zákazníci si na internetu objednají týdenní nákup a zajedou si jej pak vyzvednout do obchodu (ve Francii se takovým obchodům říká „Drive“, v Británii „Click & Collect“). Zde se ohlásí, načež se objeví zaměstnanec Leclerc s již připravenými plnými nákupními taškami. Ty uloží zákazníkovi do kufru auta a zákazník odjíždí domů. Celé to trvalo, řekněme, 3 minuty? Přesně takhle vypadá jedno z řešení společnosti Alvey, která pro Leclerc navrhla celkovou architekturu systému a dodala většinu hardwaru i softwaru. Projekt zahrnoval náš software Maestro+, který je v podstatě jádrem celého systému, společně s našimi regálovými zakladači Miniloads.

EPC je jednou z nejmodernějších - a nejekologičtějších - tiskáren na světě. Práce zde začíná ve chvíli, kdy většina z nás začíná uvažovat, že si půjde lehnout, nebo už dávno spí. Právě tehdy se v EPC rozbíhá skutečný život – tisknou se noviny, vážou se jednotlivá vydání a vše se ukládá na palety ve správném počtu svazků pro dané místo určení. Kurýři čekají, až se na obrazovkách objeví oznámení o přichystaném zboží, přičemž v mnoha případech je ho méně než plná paleta. Kurýři nemohou čekat: musejí být napojeni na celostátní distribuční soustavu, která zajišťuje dodávky do tisíců novinových obchodů a stánků po celé zemi. Alvey navrhla a nainstalovala logistiku tohoto řešení, v tomto případě s použitím softwaru Maestro+ a řady paletizátorů.

Když si ve Francii koupíte něco přes internet od firmy Datart (což je dobrý nápad), dodání vaší zakázky je připraveno a zpracováno systémem Alvey. Věděli jste, že si obsah každého balíčku před tím, než se zavře, vyfotíme? Tato fotka se vede v evidenci pro případ, že by někdo náhodou nebyl tak poctivý jako vy nebo já.

Mražená kuřata, náhradní díly pro automobily a motocykly, elektrická a elektronická zařízení, šunky a salámy, gyroskopy pro obranný průmysl, kancelářské a školní potřeby, pohony SEW, a je toho víc, mnohem víc, to vše běží na systémech Alvey. Každý z těchto výrobků a každé z těchto odvětví má své specifické potřeby a problémy. To je samozřejmě výzva. Ale upřímně řečeno, nás to opravdu baví.

Tato kombinace výzvy a zábavy zaručuje, že mají naši talentovaní zaměstnanci pořád co na práci a jsou při tom (většinou) spokojení. A trvá to tak již 50 let. Řada z nich už odešla do důchodu, ale každý rok do našeho nesmírně zajímavého světa vstupují další nadaní mladí lidé. Náš svět je váš svět. A společnost Alvey tvoří tým našich lidí. Každý z nás je vám připraven pomoci se přizpůsobit stále se zlepšujícímu, ovšem konkurenčnímu světu.

Maarten van Leeuwen
Group Managing Director

Chcete-li reagovat na tento článek, pošlete nám e-mail na adresu club@alvey.be.

 

Do you make shopping at Click & Collect shops?

Do you make shopping at Click & Collect shops?

 

Certifikace

Kontakt