Potřebujeme internet zdarma, abychom zachránili Evropskou unii?

Potřebujeme internet zdarma, abychom zachránili Evropskou unii?

 

Měsíční úvodník

Vítejte v Klubu Alvey! Na místě, kde s vámi chceme sdílet myšlenky a nápady a dokonce vás i pobavit. Prozkoumejte všechny stránky a jsme si jisti, že zde najdete užitečné a zajímavé informace, jak pro práci, tak pro volný čas. Doufáme, že se vám Klub Alvey bude líbit a podělíte se s námi o svůj názor.

2016/10: Internet zdarma

Maarten van Leeuwen

Po všech těch letech a měsících nepokojů v Evropě a po Brexitu začínalo být i stávajícím vedoucím představitelům jasné, že na strasti churavějící Evropské unie se musí najít nějaká odpověď. A tak náš vizionářský vůdce Jean-Claude Juncker s jednou přišel.

Od roku 20XX (zapomněl jsem přesný rok) bude ve všech evropských městech přístup k internetu zdarma.

Říkám si: "Tomu říkám skutečná odvaha a vize. To je přesně to, na co jsme čekali, veškerá skepse vůči EU teď zmizí jako sníh v létě. "

Nebo snad ne?

Za prvé, jak "zdarma" tento přístup k Internetu opravdu bude? Chystá se to pan Juncker financovat ze své vlastní peněženky? Nebo se představitelé Evropy zavázali, že to zafinancují společně z vlastních, pravděpodobně celkem naditých vlastních peněženek?

Nebo vyzvou telekomunikačních operátory, aby tuto službu poskytovali "zdarma"? A pokud ano, nechají si tyto subjekty zaplatit náklady zvýšením sazeb za jiné služby?

Nebo tyto investice uhradí jednotlivé členské státy? Pokud ano, kolik z těchto členských států má tak vysoké přebytky, aby to mohly udělat bez zvýšení daní?

Jinými slovy tento internet nebude zdarma. Jinými slovy, bude to služba, kdy my jako občané nebudeme moci rozhodnout, s kým spolupracujeme, jaká bude kvalita služeb a ani kolik za ni chceme zaplatit.

Jinými slovy, není to nic jiného než další malé, zbytečné a nepříjemné vměšování se do našich životů lidmi, o kterých přesně nevíme, kdo jsou, a ani nevíme, pro koho máme hlasovat pro případ, že bychom se jich chtěli zbavit. Což je podle mě hlavním důvodem Brexitu. Jinými slovy, tato akce všechno ještě zhorší. Ne zásadně, jenom trochu.

Internet "zdarma" nepotřebujeme. V Bruselu potřebujeme vizionáře, odvážné vedení. Takové vedení nám ale „Junckerové“ tohoto světa, kteří strávili posledních 30 nebo 40 let života jednáním v kuloárech a za zavřenými dveřmi, nezajistí.

Potřebujeme evropskou ústavu a Evropský parlament. Parlament musí kontrolovat výkonnou moc a musí být jasné, koho je třeba volit, pokud chceme někoho zvolit nebo naopak zbavit funkce.

V Evropské unii potřebujeme jeden jazyk a federální legislativu. To lze snadno zavést jako druhý oficiální jazyk ve všech členských státech. Keňa, stejně jako mnoho jiných národů, má jako oficiální jazyky jak angličtinu, tak i svahilštinu. Význam jediného jazyka je nedocenitelný. Umožní menším firmám – jako je Alvey – skutečný přístup k celému trhu. Výrazně sníží náklady. Je to důvod, proč jsou nejúspěšnější nadnárodní společnosti japonské nebo americké: mají přístup k velkému domácímu trhu s jednotným jazykem. Jakmile uspějí tam, mohou expandovat v mezinárodním měřítku.

Volba je na nás. Můžeme zůstat jako dnes, v našich malých "nezávislých" členských státech s našimi vlastními malými jazyky a našimi vlastními malými zákony. Nebo se můžeme stát silnou skutečně jednotnou a demokraticky řízenou Evropou. V konečném důsledku se jedná o volbu mezi chudobou a bohatstvím.

Maarten van Leeuwen
Group Managing Director

If you wish to react to this article, you can send us your feedback to club@alvey.be.

 

Předchozí články

    Potřebujeme internet zdarma, abychom zachránili Evropskou unii?

    Potřebujeme internet zdarma, abychom zachránili Evropskou unii?

     

    Certifikace

    Kontakt